A Symbaroum egy újabb svéd eredetű szerepjáték, ami elérte a nemzetközi piacot. Az első, svéd nyelvű kiadás 2014-ben látott napvilágot a Järnringen kiadó gondozásában (ami azóta már egyesült a Fria Ligan kiadóval), majd egy évre rá megjelent az angol nyelvű kiadás, amit több idegen nyelvű fordítás is követett. Azóta több sikeres Kickstarter kampány eredményeként folyamatosan új kiegészítők jelennek meg hozzá.
Tivadar blogja szerepjátékokról és szerepjátszásról. Ismertetők, kritikák, elmélkedések, filozofálgatások. Néha becsúszhat egy-egy bejegyzés társasjátékról, könyvekről, esetleg filmekről is.
2019. január 27., vasárnap
Symbaroum kritika
A Symbaroum a svéd szerepjáték-készítők egy újabb gyöngyszeme, ami angol nyelven is elérhető. Rövid idő alatt több sikeres Kickstarter kampánnyal is több kiegészítőt tudtak megjelentetni. Szerintem a sikerük nem véletlen.
2019. január 24., csütörtök
Kasztok vs. szabad karakteralkotás
Nemrég olvastam egy könyvet, melynek címe Dungeons and Dragons and Philosophy: Raiding the Temple of Wisdom (szerkesztette Jon Cogburn és Mark Silcox; Open Court, 2012). Ennek egyik fejezetében (17. The Rules of Imagination) Chris Bateman játéktervező (Discworld Noir, Ghost Master CRPG-k) és filozófus a kasztalapú és szabad karakteralkotást állítja szembe egymással. Érdekes megállapításokat tesz, amiket egyrészt vitaindító gyanánt, másrészt információszerzési céllal megosztok veletek.
2019. január 11., péntek
Amazing Tales ismertető
Az Amazing Tales szerepjáték elsődleges célja, hogy a legfiatalabbak számára is elérhető legyen a szerepjáték élménye. A játék készítője, Martin Lloyd bevallása szerint 4 éves lányával már szerepjátszottak, és csodálatos közös emlékeket hoztak létre, amik elmélyítették az apa-lánya kapcsolatot.
2019. január 6., vasárnap
Rules light vs. rules heavy
Egy korábbi bejegyzésem kapcsán próbáltam magam beleásni a kérdésbe, hogy mit is jelent pontosan a rules light (avagy rules lite) és a rules heavy kifejezés. Az az érzésem, hogy a legtöbb gyakorlott szerepjátékosnak konkrétnak tűnő elképzelése van ezekről a fogalmakról, és az általuk ismert rendszereket aránylag könnyedén besorolják ezekbe a kategóriákba, de ez a besorolás erősen függ az adott személy által ismert szerepjátékoktól, és erősen szubjektív. Az is könnyen előfordulhat, hogy hasonló háttérrel rendelkező szerepjátékosok más kategóriába sorolják ugyanazt a játékot, mert egyszerűen nekik máshol van a határ a két kategória között.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)