A Son of Oak Game Studio a semmiből tűnt fel 2016-ban a Kickstarteren első (és eddigi egyetlen) szerepjátékukkal, a City of Mist-tel. Százezer dollárt sikerült összekalapozniuk az alapkönyvre, és gyönyörű grafikákkal teli masszív, 500 oldalas alkotást tettek le az asztalra.
Tivadar blogja szerepjátékokról és szerepjátszásról. Ismertetők, kritikák, elmélkedések, filozofálgatások. Néha becsúszhat egy-egy bejegyzés társasjátékról, könyvekről, esetleg filmekről is.
2018. november 24., szombat
City of Mist kritika
A City of Mist szabad, rules light rendszerével bármilyen karaktert tudunk alakítani, akit valamilyen természetfeletti erő itatott át: lehetünk istenek hagyatékának őrzői, mint a Scion-ban; ismert mesék és legendák öntudatra ébredő hősei, vagy akár a Marvel vagy DC univerzum maszkos szuperhősei.
2018. november 18., vasárnap
Scum and Villainy ismertető és kritika
A Scum and Villainy a Blades in the Dark alapján készült szerepjáték, annak első nyomtatásban is megjelent hack-elése. A rendszere nagyon hasonló az elődéhez, csak kisebb módosításokban tér el, de az ipari fantasy környezetből az űrhajók világába kerülünk, ahol csapatunk űrhajójával a Firefly-ban megszokott melókat kell elvégeznünk. A Scum and Villainy önállóan is játszható, nem szükséges hozzá a Blades in the Dark szabálykönyv.
2018. november 12., hétfő
Over the Edge ismertető
Az Over the Edge nem mai gyerek. Az Atlas Games 1992-ben adta ki, majd rá 5 évre érkezett a második kiadás. Kora ellenére már régen elhatároztam, hogy írok róla egy ismertetőt, mert nekem ez a kedvenc rules light rendszerem, mégis kevesen ismerik. Nemrég futott egy sikeres Kickstarter kampány egy felújított kiadásért, de ez az ismertető még a második kiadás alapján készül.
Over the Edge kritika
Az Over the Edge az általam ismert legszabadabb rendszer, amelyben a karakteralkotás teljes mértékben a játékosokon múlik. Ha valaki olvasta korábbi bejegyzésemet Az ideális szerepjátékról, feltűnhet neki, hogy ez a rendszer elég sok kívánalomnak megfelel. Sajnos ez sem tökéletes, de a benne rejlő lehetőségek és a könnyű adaptálhatóság különlegessé teszik.
2018. november 5., hétfő
Blades in the Dark ismertető
A Blades in the Dark szerepjátékról akkor hallottam először, amikor 2016-ban megnyerte az Indie Game of the Year díjat. Kicsit utánaolvasva kiderült, hogy a játékban egy bűnszervezetet irányítunk, és ez már elég is volt, hogy amint tudtam, beszerezzem. Nem bántam meg a befektetést, nagyon jó vételnek minősült.
Blades in the Dark kritika
A Blades in the Dark szerepjáték új színt hoz a szerepjátékok világába. A kialakított struktúrája segítségével elérhető, hogy a játék folyamán az izgalmas akcióra koncentráljunk a néha unalmas, hosszú és eredménytelen tervezgetés helyett.
2018. november 1., csütörtök
Az ideális szerepjáték
Tökéletes szerepjáték sajnos nem létezik. Nincs olyan, ami mindenkinek tetszik, ami minden settinghez és stílushoz megfelelő. Viszont szinte minden szerepjátékosnak van kedvenc játéka. Ez lehet, hogy azért kedvenc, mert ez volt az első, vagy mert a világa fogta meg, vagy…
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)